מאמרים‏ > ‏

שיאים

את בחירתי במקצוע הוטרינריה אני זוקפת לזכותו של ד"ר ג''ימס הריוט, שהשכיל לתאר בספריו את חוויותיו מעיסוקו ברפואה וטרינרית באנגליה של אמצע המאה ועשרים. הרפואה בכלל והוטרינריה בפרט לעולם אינם משעממים, ורק מתבקש להעלות על הכתב מקצת מהסיפורים שעדיין מצליחים להפתיע. כמובן שסיפורים על מקרים קיצוניים הם תמיד מעניינים. אז מאמר זה מרכז מקצת מהמקרים הקיצוניים שנתקלתי בהם לאורך הדרך ומכאן שמו - "שיאים". אם אתם הקוראים יודעים על מקרים מעניינים שברצונכם לפרסם כאן, אתם מוזמנים ליצור עמי קשר דרך המייל.

שיא ראשון:

שיא הכלב המבוגר ביותר ניתן לכלב רקס שהגיע לראשונה למרפאה בגיל 23!!!!!!!!!!! לשם (רחמנא נצלה) המתת חסד. בימיו האחרונים רקס כבר לא הצליח יותר ללכת. בעליו, ה. לא הבינה מדוע ולמה אני נסערת לפגוש את הכלב המבוגר ביותר שפגשתי בחיי ומדוע אני עצובה מהתפקיד שהוטל עלי. אז הנה הקדשתי פינה לזכרו של רקס, והנה הוא לפניכם ממש ברגעיו האחרונים:


שיא שני:

שיא הרסטה (קשר בפרווה) הארוכה ביותר ניתן ללא עוררין לכלב "פלוטו" מסוג קוקר ספנייל. "פלוטו" הגיע לתספורת כאשר משתי אוזניו משתלשלות רסטות ארוכות כל-כך שהן השתרכו על הרצפה בזמן שהלך ונראו ממש כמו שתי רגליים נוספות.
והנה פלוטו והרסטות שזיכו אותו בתואר המכובד:


שיא שלישי:


שיא כושר הסבל הרב ביותר ניתן לכלבה "גוב" מסוג רועה גרמני שנשאה בבטנה פד גזה שנשכח בבטנה למעלה מעשר שנים! "גוב" עברה עיקור בגיל מספר חודשים ומאז חיה ככלבה רגילה עד שלפתע בגיל 11 שנים!!! היא פיתחה הקאות לא מוסברות  ובניתוח פתיחת בטן שעברה נמצא הממצא הבא:
שיא רביעי:

שיא הכלב השמן ביותר, מוענק ברוב קולות לכלב "צ'אבי". "צ'אבי" (כשמו, כן הוא) הוא לברדור גזעי בצבע מוקה שאמור לשקול בדומה לאחיו מאותו הגזע סביב משקל 35-40 ק"ג, אך "צ'אבי" שוקל לא פחות מ-63 ק"ג!!! מאחר וצ'אבי עדיין לא הצטלם, תמונה תעודכן בהמשך.
 
 
 
שיא חמישי:
 
 מקום ראשון באכילת גופים זרים ניתן לכלב "סאני" מסוג גולדן רטריבר. ל"סאני" יש תשוקה בלתי מוסברת לאכילת...גרביים. הבעיה היא ש"סאני" חי בבית ביחד עם עוד שישה ילדים! ובגלל שבבית מסוג זה לעיתים תכופות ניתן למצוא גרביים זרוקות על הרצפה, "סאני" מדי פעם מצליח לספק את תשוקותיו ולבלוע גרביים. הוא כבר פעמיים עבר ניתוח להוצאת גרביים מהמעיים. בניתוח הראשון הוצאה גרב אחת ובשני, שתי גרבי ספורט שלימות! בין לבין "סאני" ממשיך לאכול גרביים אך בחלק מהמקרים הוא מצליח להוציא את הגרב בכוחות עצמו בצואה.
 
 
 

 
  
 
Comments