החתול שהלך למות ו... ניצל

נשלח 14 בספט׳ 2011, 22:23 על ידי alfeivet
למי שלא מכיר את התכונה הזו אצל חתולים, כאשר הם מאוד חולים ומרגישים שמותם קרב, הם נוטים להתבודד ו"להיעלם" עד שמותם מגיע.    ברי המזל מביניהם נמצאים בזמן ומוגש להם סיוע רפואי או המתת חסד - תלוי כמובן במצבם. 'מוש', חתול גדל מימדים נחסם בדרכי השתן התחתונות שלו כך שלא יכל להטיל את מימיו (מחלה שכיחה מאוד בחתולים זכרים). בתחילה, גורם מצב זה לחוסר נוחות וכאב (הסתובבות בבית עם יללות מוזרות, כניסה ויציאה מארגז החול), אח"כ להרגשה כללית רעה (אדישות, חולשה, חוסר אכילה, הקאות) ואז מגיע שלב היאוש. בשלב היאוש החתול מרגיש שסופו קרב והוא בוחר להיעלם, לא נענה לקריאות בעליו ומסתתר עד שמותו מגיע.
'מוש' הגיע לשלב היאוש דווקא בזמן שבעליו רצו להביאו למרפאה לבדיקה. הוא נעלם ונמצא ביום המחרת כאשר הוא שוכב ללא תזוזה בחצר של השכנים. 'מוש' הכין עצמו למוות, אך למזלו הוא סבל מבעיה פתירה. מיד לאחר הגעתו הוכנס קטטר שתן בהרדמה מלאה, החסימה בדרכי השתן נפתחה ומוש נותר לאשפוז למשך מספר ימים עד להתאוששות מלאה.
בגלל החסימה הממושכת, שלפוחית השתן של 'מוש' ניזוקה מאוד ודיממה כל כך עד שהשתן שלו נראה יותר כמו דם מאשר שתן. בתמונה אפשר לראות את 'מוש' לאחר פתיחת החסימה וריקון השלפוחית מהשתן הדמי.


Comments