הניתוח לתיקון הרניה סרעפתית שהציל את חיי מיקי החתול

נשלח 1 באוג׳ 2012, 12:46 על ידי alfeivet
מיקי הוא חתול חצר צעיר שהגיע למרפאה עם תלונה על כך שאינו אוכל או שותה ומדי פעם מתנשם במהירות. לאחר בדיקה וצילום רנטגן שנערך במרפאה התגלתה הבעייה: מיקי קיבל מכה חזקה מאוד בגופו שכתוצאה מכך נקרע שריר הסרעפת שלו שאמור להפריד בין איברי הבטן לחלל בית החזה. כאשר הסרעפת קרועה, איברים מתוך הבטן "מתגלשים" להם לתוך בית החזה ולא מאפשרים לריאות להתנפח באויר ולכן מפריעים לנשימה. בחלק מהמקרים הפגיעה כל כך חמורה שהחתול או הכלב הפגועים מתים תוך יממה. למיקי היה מזל רב והוא הצליח לשרוד.
הניתוח לתיקון ההרניה הסרעפתית דורש ציוד מתקדם כמו: מכונת הרדמה שבאמצעותה מנשימים את החולה בזמן הניתוח ומכשיר לניטור דופק ואחוז חמצן בדם על מנת להיטיב את הליך ההרדמה, וכן, הניתוח דורש מעורבות של מספר אנשים - וטרינר מרדים, וטרינר מנתח וסייע למהלך הניתוח עצמו. 
אנחנו במרכז הוטרינרי מצויידים בכל אלה, ובזכות כך, מיקי נותח בהצלחה, אושפז להתאוששות למספר ימים ושוחרר לביתו שמח ו'נושם לרווחה'.

הצילום של מיקי בו לא ניתן להבדיל בין אברי הבטן לבית החזה בגלל ההרניה הסרעפתית:


צילום של בעל חיים נורמלי שמדגים יפה את ההבדל בין אברי הבטן (בחלק הימני של הצילום בגוון לבן) לעומת חלל בית החזה שמכיל ריאות עם אוויר (בחלק השמאלי של הצילום, הריאות בשחור ואילו הלב לבן עגול):מיקי לפני שיחרורו הביתה:Comments