חתול הרחוב שזכה בשני ניסים - רגל ובית מאמץ! (לא לבעלי לב חלש...)

נשלח 21 בנוב׳ 2011, 13:25 על ידי alfeivet
חתול רחוב חביב, שחי במתחם של בית חולים סבל מפציעה קשה ביותר ברגלו הקדמית. הנזק לרגל היה כל כך נרחב שבמשך חודשים רבים הוא הסתובב בלי לדרוך על הרגל כלל כאשר היא פצועה, מזוהמת, מסריחה מהמוגלה ומעוותת למראה.
לאחר מאמצים של צוות בית החולים לתפוס את החתול הוא הובל למרפאה. הריח שליווה את כניסתו של החתול למרפאה בישר רעות. ואכן לאחר ניקוי ההפרשות וגילוח הפרווה מסביב לפציעה ניכר היה היקף הנזק לרגל - לא נותר כמעט עור כמעט לכל היקפה של הרגל, השרירים היו מנוונים לחלוטין לאחר חודשים של חוסר שימוש ברגל, וכן החלק התחתון של הרגל התעוות בזווית לא נורמלית הצידה. הרופאה שהביאה את החתול סיכמה זאת בצורה מדוייקת - "זוהי סוג של קטסטרופה..."
בהילקח בחשבון את חומרת הפציעה ובכך שמדובר בחתול רחוב שאמור לחזור לחיות ברחובות, המלצתי היתה לקטוע את הרגל לאלתר. הרי ידוע שחתולים מסוגלים להסתדר היטב עם שלוש רגליים בלבד. להפתעתי, אחד מהרופאים בבית החולים הסכים לטפל בחתול בביתו עד להחלמתו. וכך, נעשה ניסיון 'הרואי' לנסות ולהציל את הרגל של החתול. 
על מנת לסגור את הפצע הנרחב נעשה שימוש במספר שיטות כירורגיות - גם נלקח עור מהכתף, גם הושאר חלק מהפצע פתוח לסגירה מאוחרת וגם נעשה שימוש בתפרים מיוחדים שמפחיתים מתח מהעור שנתפר.

כך נראתה הרגל לפני התחלת הניתוח:


כך נראתה הרגל שלושה ימים לאחר הניתוח:
וכך נראתה הרגל שלושה שבועות לאחר הניתוח. ההחלמה היתה כל כך טובה שהעיוות של הרגל כמעט ונעלם, החתול דרך על הרגל בחופשיות רבה והכי משמח, הוא נשאר בבית של הרופא שאימץ אותו כחתול מחמד לכל דבר!!! ברכות לד"ר עומרי שאימץ וטיפל בחתול באותם שבועות של החלמה. תודות לד"ר אלה שטרחה כל כך לתפוס את החתול והובילה אותו אלי בשבת.

Comments