חייה של דבש ניצלו ברגע האחרון בזכות אבחון מהיר שנעשה במרפאה

נשלח 5 ביוני 2013, 3:21 על ידי alfeivet

דבש גורה מתוקה ממושב חגור סבלה מנפיחות בפרצופה. הווטרינר שטיפל בה חשב בטעות שמדובר על תגובה אלרגית לעקיצה של חרק. במשך יומיים היא טופלה אך לא השתפרה. לאחר שהחלה להזיל ריר עם דם מהפה בעליה פנו אלינו לדעה שנייה 

תוך שעה מרגע הגעתה ולאחר אבחון באמצעות בדיקות דם שנעשו במקום אבחנו מה הבעיה - דבש סבלה מהרעלה. לאחר בירור עם הבעלים הם אחר אישרו את החשד שדבש אכלה רעל עכברים שפוזר במחסן ביתם.

רעל עכברים פוגע במערכת קרישת הדם של הגוף כך שהכלב מדמם ללא הפסקה עד למותו מאבדן דם. הבעיה באבחון של ההרעלה שהסימנים הקליניים לא מופיעים מיד לאחר אכילת הרעל אלא רק כעבור מספר ימים וגם, הסימנים הקליניים מגוונים ביותר כי הם תלויים במקום הדימום שמשתנה ממקרה למקרה.דבש הגיעה כבר עם אנמיה חריפה, שטף דם ענקי בגרונה שחסם חלקית את כניסת האוויר למערכת הנשימה שלה וסיכן את חייה וגם מחולשה נוראית עד כדי כך שהיא לא יכלה כמעט ללכת.


ברגע שאבחנו את הבעיה התחלנו מיד בטיפול בנוגד לרעל, הריהו ויטמין K1 שניתן בהזרקה וכמובן שאשפזנו אותה לטיפול תומך ולמעקב צמוד.

לאחר יממה של אשפוז בטיפול אינטנסיבי דבש החלה להתאושש, הריור פסק לחלוטין ונשימתה השתפרה וכעבור חצי יממה נוספת היא התחזקה מספיק בשביל להתחיל לאכול ולקפץ ולהודיע לנו שהגיע הזמן ללכת הביתה...

נאחל לדבש המשך חיים בריאים בלי "תקלות" נוספות.


Comments