נמש נעקץ מעכביש ששן חום שכמעט וקיפד את חייו

נשלח 14 בדצמ׳ 2015, 22:53 על ידי alfeivet   [ עודכן 17 בדצמ׳ 2015, 4:25 ]
סיפור מדהים שחשוב לקרוא גם בשביל הבריאות שלנו:
נמש הגיע בשבת בבוקר עם קושי מאוד מאוד משמעותי לנשום, הוא שכב על הצד ונאבק לנשום. למעשה אפשר לומר שהוא כבר היה עם רגל אחת בקבר. 
לאחר מספר בדיקות התברר שהדם של נמש עבר פירוק מהיר (המוליזה של כדוריות הדם האדומות) ושעל מנת להציל את חייו היה הכרח לתת לו מנת דם במהירות. מאחר ומסוכן להעביר דם מחתול לחתול בלי לבצע התאמה של סוג הדם, נבחרה אחותו הלא ביולוגית הכלבה (!) לתרום עבורו דם. כן, כן זו לא טעות. לחתול מותר לקבל פעם אחת בחייו תרומת דם מכלב. תרומת הדם הצילה את חייו! נמש חזר לחיים. מאוחר יותר הוא גם קיבל תרומת דם מחתול וזאת לאחר שהתאמנו את המנה.
נמש אמנם ניצל מהמשבר, אבל עדיין היתה התעלומה - מדוע בכלל קרה הדבר. ואז, למחרת היום התגלו על עורו פצעים מכוערים למראה שהסגירו את האשם בכל הסיפור. הרי הוא העכביש ששן חום. עכביש קטן שעקיצתו מכילה ארס מסוכן גם לבני אדם וגם לבעלי חיים. בזמן העקיצה מרגישים צריבה, אבל הבעיה האמיתית מתרחשת לאחר מכן, בחתולים וכלבים יכולה להתרחש פגיעה אנושה בכדוריות האדומות ולאחר שהות של כיממה מופיע נמק של העור שיכול להתפשט ולגרום לנזק משמעותי. 
מוסר השכל, התרחקו מעכבישים ולעולם אל תגעו בהם בעור חשוף. במקרה חירום אל תהססו ותביאו בהקדם האפשרי את החיה, כל דקה חשובה במקרים קשים כאלו.
נמש נותר באשפוז ודרכו עוד ארוכה עד החלמה מלאה ושחרור הביתה. אנחנו אופטימים לגבי החלמתו ועדיין מחכים שיתחיל לנבוח:-)
בתמונות: נמש לאחר תרומת הדם מאושש, הפצעים מעקיצת העכביש, ותמונה מתוך האנציקלופדיה של החי והצומח בא"י של עכביש "ארסן" שהששן הוא אחד מהמינים ששייכים לסוג הזה.

                
                


Comments