מצאתי גור חתולים בודד ומילל, מה לעשות???

נשלח 18 במאי 2011, 12:10 על ידי alfeivet
את השאלה הזו אני נשאלת מספר פעמים בשבוע! וזאת משום שיש כל כך הרבה חתולי רחוב שממליטים כל כך הרבה גורים, ולכן שכיח כל כך להתקל בגור חתולים שננטש/אבד/חולה...
כיצד נדע שצריך להתערב? אם רואים בבירור שהחתלתולון חולה, שוכב ומילל במקום שאינו מוסתר או נמצא מילל שעות ממושכות, מרבית הסיכויים שאימו לא מטפלת בו ואז יש צורך להתערב. שלא כמו ארנבונים או ציפורים, אין חשש לגעת בגור, גם אם אימו תחזור לטפל בו היא לא תנטוש אותו בגלל ריח אדם שבא עימו במגע.
בגלל כמות חתולי הרחוב העצומה בארץ, אין אף עמותה או ארגון שמסוגלים לתת מענה לכמות החתולים הנטושים/חולים שזקוקים לטיפול. כך, שלמעשה, המציאות הקשה בארץ מאלצת את אותו אדם שמצא את החתלתולון האומלל למצוא פתרון בעצמו. ברוב המקרים, כאשר מצבו הגופני של החתלתולון מאפשר טיפול בבית, אותו אדם שמצא את החתול ממשיך טיפול בביתו ומנסה למסור את החתול למשפחה מאמצת. לעיתים, האדם שמצא מאמץ בעצמו את החתול.
כמובן שאם ניכר שהחתול סובל, גם אם אין באפשרותכם לטפל בו בעצמכם או למצוא אדם אחר שיסכים לטפל בו, אין להשאירו ברחוב לגסוס בייסורים. יש להובילו למרפאה וטרינרית סמוכה ושם יחליטו כיצד לטפל בו.

מצב חתולי הרחוב בארץ כל כך מורכב וסבוך, שלא נראה בעתיד הקרוב לעין פתרון למצוקה. לכן, על כל אחד ואחד מאיתנו, אוהבי החיות לתרום את חלקנו על מנת לשפר במשהו את המציאות העגומה.


Comments