רשלנות רפואית ?

נשלח 26 ביוני 2016, 1:57 על ידי alfeivet
אז למה הרפואה הוטרינרית מדהימה כל כך? כי היא הוליסטית! אנחנו מתבוננים על הפציאנטים שלנו כשלם ולא כמחולקים למערכות מערכות. ולפעמים, כמו במקרה של פייטי נדרשת לא רק הבנה טובה ברפואה אלא גם במשפטים, אתיקה ומוסר. ולמה? כי פייטי עברה עיקור במרפאה אחרת ולמרות זאת, היא המשיכה להראות סימני ייחום מידי חצי שנה... מה שלא צריך לקרות כלל לאחר עיקור במהלכו מוציאים את השחלות.
ולמה זו בעיה? בגלל שכאשר הפעילות ההורמונלית ממשיכה והכלבה לא יכולה להיכנס למחזור מיני רגיל כי אין לה רחם, אז הגדם של הרחם הופך להיות מודלק וזהו מצב מסכן חיים. פייטי הספיקה להתייחם פעמיים ולקבל פעמיים דלקות בגדם הרחם שלה שגרמו לה ולבעליה למצוקה קשה. היא הגיעה אלינו בייחום השני שלה ומיד החשד היה שאולי נשכחה פיסת שחלה בגופה בזמן העיקור. בייחום השלישי כבר פייטי הגיעה לניתוח. והבלתי יאמן התגלה. לא רק שנשכחה שחלה שלימה, אלא גם היתה מחוברת אליה חתיכת רחם שהיתה כמובן מודלקת. בניתוח, הוסרו השחלה ושאריות הרחם המודלק וסולקו מגופה.
אז למה המקרה מורכב? כיוון שמדובר בסוגיה משפטית, האם היתה כאן רשלנות רפואית ואם כן מה עושים עם זה?! במקרה, פרסמתי בעבר מאמר בנושא זה ובעליה של פייטי יכלו להיעזר בו.
הם כבר יודעים עכשיו מה עליהם לעשות... והעיקר שפייטי מרגישה מצויין וסוף סוף לא תסבול יותר מייחומי סרק.
מאמר חשוב ומעניין בנושא רשלנות רפואית: https://sites.google.com/a/alfei…/…/professional/malpractice

Comments