סיפור המאבק על חיי הכלב פינל

נשלח 16 במאי 2013, 3:00 על ידי alfeivet

לפינל יש סיפור קצת יוצא דופן הוא רק בן חמש וכבר פעמיים כמעט מת ופעמיים הצלנו אותו! הוא חי באשדוד אצל משפחת עולים מרוסיה וסבל במשך תקופה ממושכת מאוד מבעיית עור קשה שאף אחד משלושת הוטרינרים שפנו אליהם לא הצליח לפתור. הוא גם שינה את ההתנהגות שלו והתחיל להיות תוקפני כלפי הבעלים, מה שגרם להם להגיע עד לאלפי מנשה בשביל "דעה שניה". הוא הגיע למרפאה כשהוא קירח, מסריח, שמן וחלש כל כך שכמעט מתעלף בזמן הליכה.

פינל כשהגיע לראשונה:


 

 

אחרי בדיקות דם שערכנו התברר שפינל סובל ממחלה הורמונלית שקיימת גם באנשים - תת פעילות של בלוטת התריס. הוא טופל ולאחר חודשיים כבר נראה כך:


הוא גם ירד במשקל, התחזק, פרוותו צמחה כמעט לחלוטין והוא חזר להיות כלב אנרגטי.


לא שמענו מפינל במשך שנה עד שבעליו התקשרה ואמרה שהוא מקיא כבר כמה ימים ושותה הרבה. אלו לא נשמעו סימנים טובים וביקשתי ממנה לפנות לוטרינר ליד בית מגוריה כי היא לא יכלה להביאו עד לאלפי מנשה. למרות הביקור במרפאה באשדוד, פינל המשיך להרגיש רע מאוד. בעליו היו מתוסכלים כי לא הצליחו לסייע לו ומצבו הלך והידרדר בהדרגה במשך מספר שבועות. למזלו של פינל, אחד מקרובי משפחתם החליט להירתם למשימת הצלתו של הכלב והוא הביא אותו אלינו למרפאה ואמר - תצילו אותו.

פינל בשלב זה כבר גסס ממש. הוא היה נפוח כמו בלון מ-6 ליטר של בצקות ונוזלים שנאגרו בגופו (הוא שקל 17 קג' כשמשקלו האמיתי לא יותר מ-11 קג'), הוא לא אכל דבר כבר שבועות, הצואה שלו היה שחורה מדם, והוא היה כל כך חלש שלא הצליח אפילו לעמוד שלא לדבר על ללכת.

אנחנו כמובן נתנו לו סיכוי נמוך להינצל, אך נעתרנו לאתגר

 פינל מיד אושפז והחל לקבל טיפול אינטנסיבי כולל מנות דם ופלסמה ורשימה ארוכה של תרופות וטיפולים שונים. והנס החל להתרחש מול עינינו - תוך יממה הכלב נעמד והלך מספר צעדים. תוך שלושה ימי אשפוז הוא כבר איבד שני ליטר נוזלים שנאגרו בגופו ואפילו טעם קצת אוכל. וכעבור תשעה ימי אשפוז! ממושכים ואינטנסיבים, פינל שוחרר לביתו שמח, אוכל בתיאבון ומרגיש נהדר.

כעבור שבועיים משחרורו פינל עדיין מרגיש מעולה, הוא אוכל בתיאבון ומתנהג כמו כלב רגיל ממש.

פינל בזמן שחרורו הביתה וזר הפרחים שקיבלנו מבעליו שבאשדוד כהוקרת תודה על הטיפול המסור:


Comments