סיפורו המופלא של פנקייק

נשלח 2 בדצמ׳ 2012, 2:01 על ידי alfeivet

פנקייק המתוק אומץ מעמותת   sosחיות בגיל שלושה חודשים. הוא כלב מעורב קטן, חברותי ושמח. רק עננה קטנה ריחפה מעל ראשו, פנקייק היה מקיא כמעט מדי יום. הוא עדיין הרגיש טוב ושיחק ואכל בתיאבון
וכאן נעזוב רגע את הסיפור של פנקייק ונדבר על תופעה רווחת וכואבת בתחום שלנו. רפואה וטרינרית היא רפואה פרטית. לכן, מקרי תחלואה שמצריכים אבחון וטיפול מאלצים את בעלי החיות להוצאה כספית שלעיתים היא בלתי מבוטלת כלל. פנקייק הוא דוגמא טובה למקרה זה. הוא אומץ מעמותה ולא תוכנן להוציא עליו סכומי כסף גדולים אך במקרה של פנקייק התברר שלא הייתה ברירה:
לאחר תקופה קצרה של הקאות בלבד פנקייק לפתע קרס. הוא הגיע עם צהבת, חום חולשה וחוסר אכילה. הוא אושפז והתחלנו בסדרת בדיקות כולל בדיקות דם, שתן, אולטרסאונד בטן ואפילו CT. ובסיומם התברר כי פנקייק נולד עם פגם נדיר בכבד בו כלי דם בודד שיוצא מהמעיים עוקף בטעות את הכבד ומתחבר למחזור הדם.
הכבד הוא המסננת הגדולה של הגוף שמנטרל חומרים שחודרים לגוף מהמעיים (מערכת העיכול), וכשקיים כלי דם עוקף מצליחים חומרים מסוכנים לחדור למסלול הדם.
זו מחלה מסכנת חיים שללא טיפול מתאים עלולה לגרום למותו של החולה. מחלה זו אגב קיימת גם אצל בני אדם.
הטיפול הוא ניתוח מורכב שנעש
ה ע"י כירורג מומחה בר ניסיון בניתוח ספציפי זה, במהלכו סוגרים בהדרגה את כלי הדם הסורר.

פנקייק עבר את הניתוח בהצלחה רבה. הוא עדיין לא יצא לגמרי מכלל סכנה אך הוא מרגיש מעולה, לא מקיא, לא משלשל ואפילו עלה במשקל כמעט שני קילוגרם בפחות מחודש!
נאחל לפנקייק עוד שנים רבות של בריאות ונחזק את ידי המשפחה שנרתמו לתהליך המאוד לא פשוט של אבחון וטיפול בו
.Comments