עוד דוגמא לכך שרמאויות בתחום מכירות כלבים לא חסרות:

נשלח 15 בדצמ׳ 2010, 22:25 על ידי alfeivet   [ עודכן 9 בינו׳ 2011, 2:11 ]

קוטג', כלב מגזע בישון פריזי שאינו שכיח כלל בארץ הוצג ונמכר כבן שנתיים ותאריך הלידה על פנקס החיסונים שלו זוייף. בבדיקת השבב ובבדיקה מעמיקה יותר של הרישום בפנקס החיסונים נמצא שהוא כבר בן ארבע ואפילו עבר תאונת דרכים עם ניתוח אורטופדי קשה רק לפני 9 חודשים!!! בעליו החדשים שקנו אותו בסכום לא מבוטל של 2000 ש"ח! כועסים ובצדק על מעשה הרמאות. מאחר וכבר נקשרו אל הכלב כמובן שלא יחזירו אותו לבעליו הקודמים. כעת הדרך היחידה היא לתבוע
את כספם בחזרה בבית משפט לתביעות קטנות.


מניסיוני, רמאויות במכירת כלבים מתרחשות כל הזמן. הדוגמאות השכיחות ביותר בהם אני נתקלת הם:
1. גורים גזעיים שנמכרים במחיר מלא ובבדיקה וטרינרית מתגלים מומים מולדים.
2. כלבים שמוצגים ונמכרים כגזעיים בלי תעודות יוחסין ובבדיקה וטרינרית נמצא שאינם גזעיים כלל...
3. כלבים גנובים שנמכרים בכסף מלא.

בכל מקרי הרמאויות הללו, אם רוכשי הכלבים היו מתנים את קניית הכלב בבדיקתו אצל וטרינר עליו הם סומכים, כל עוגמת הנפש היתה נמנעת. הרי שלא כמו מכונית שנרכשת לאחר בירור מקיף כולל בדיקת הרכב במכון מורשה, לכלב נקשרים רגשית. וגם אם נמצא שהרוכשים רומו, הם לרוב יבחרו שלא להחזיר את הכלב למוכרים.
לכן, חשוב מאוד, בזמן רכישת הכלב יש לחתום על מסמך "זכרון דברים" שתקף בבית משפט במידת הצורך. במסמך זה יצהירו המוכרים על גזעו, גילו, מצב בריאותו של הכלב וכן על כך שהם בעליו החוקיים של הכלב.  במידה ולכלב יש מספר שבב, חובה לרשום את מספר השבב במסמך. והפרט החשוב ביותר - להתנות את עסקת הקניה בבדיקת וטרינר כך שבמידה ויש בעיה, תוך זמן שמוסכם על שני הצדדים ניתן יהיה להחזיר את הכלב למוכר.
בבדיקה במרפאה לא רק בודקים פיזית את הכלב ושוללים מומים מולדים, אלא גם בודקים אם יש לו שבב ואם כן אז דרך השבב ניתן לדעת פרטים חשובים על הכלב כמו גילו, למי הוא שייך (כך מגלים כלבים שנגנבו), ומתי חוסן כנגד כלבת לאחרונה.

הכלבים אמנם תמימים וטהורים אך לא תמיד מי שמוכר אותם הוא כזה. קחו זאת לתשומת לבכם ואנא שתפו חברים וקרובים שעומדים לפני רכישת כלב.
Comments