האם סטיבי ישן או ער???

נשלח 6 ביוני 2011, 8:15 על ידי alfeivet   [ עודכן 6 ביוני 2011, 8:33 ]
(בתודה על התמונה מבעליו של סטיבי - סשה סטויקוביץ')

לפי התמונה לא נוכל לדעת כי סטיבי עיוור בשתי עיניו מגיל צעיר מאוד. סטיבי נמצא ברחוב כגור קטן ומפוחד עם פגיעה בלתי הפיכה בשתי עיניו שנגרמה מנגיעות בוירוסים וחיידקים שמאוד מאוד שכיחים בקרב חתולי רחוב. למזלו של סטיבי הוא מצא משפחה אוהבת שטיפלה בו במסירות ומגדלת אותו בכיף מזה שנים רבות.
סטיבי (כמובן על שם סטיבי וונדר הזמר) מייצג למעשה קבוצה גדולה מאוד של חיות מחמד הסובלות מנכות מסויימת. עיוורון בכלבים ובחתולים אינה תופעה נדירה בכלל, ובעיקר מופיעה בגורי חתולים כמו סטיבי ובכלבים מבוגרים. עם השנים גיליתי, שההתייחסות של בעלי אותם חיות כלפי הנכות שמתגלה בחיה היא לעין שיעור יותר מחמירה מאשר ההתייחסות של החיה עצמה כלפי הנכות.
כלבים וחתולים אינם מורכבים רגשית ושכלית כמונו. לא ידוע לנו עד כמה עמוקה המודעות העצמית שלהם, אבל כולנו יכולים להסכים שהם לא מסתכלים במראה ושברוב המקרים יצר ההשרדות שלהם חזק ביותר ויכול לפצות היטב על הנכות. כבעליה של חתולה קטועת רגל, אני חושבת שיש גם ערך מוסף להחזקת חיה נכה, והוא הערך החינוכי. לא רק שילדים שגדלים עם חיה נכה מסוגלים לקבל ביתר קלות את השונה, הם גם חווים בעצמם שנכות פיסית יכולה לשנות את אופן התיפקוד אך לא בהכרח גורעת מאיכות התיפקוד ובטח שאינה בהכרח גורעת מרווחת החיה.
עבודתו של הוטרינר אינה מסתכמת רק בטיפול רפואי בחיית המחמד, היא הרבה פעמים גולשת לשיחות אישיות עם בעלי החיי על מנת לעזור להם לראות את החיה כמה שניתן מזווית עולמה ולא מזווית עולמם של ההולכים על שתיים. וככה לאפשר קבלתה גם במקרים של המצאות פגם או מום.
Comments