איך פונץ' ניצל מהמתת חסד!

נשלח 3 בפבר׳ 2011, 1:58 על ידי alfeivet
סיפורנו מתחיל בשיחת טלפון מגברת נחמדה המתגוררת ביישוב מרוחק ונכנה אותה ח. לא הכרתי את ח. עד לאותו היום והיא פתחה את השיחה בשאלה מאוד לא נעימה: "האם את מבצעת המתות חסד לחתולים?" התשובה שלי היתה  כמובן "כן" אך טרחתי להוסיף הסתייגות ארוכה כפי שבדרך כלל אני אומרת לאלה שאיני מכירה אותם ואת חיית המחמד שלהם.
לאחר שח. הבינה שאני דורשת להבין את מלוא הבעיה היא שטחה בפני את תלאותיהם במשך החודשים הממושכים האחרונים. הכל החל כאשר חתולה האהוב פונץ', ג'ינג'י בעל "דם חם" רב עם חתולי רחוב שגרמו לו לפצע נרחב באיזור הרגל הקדמית. ח. פנתה לוטרינר אצלו טופל פונץ' שתפר את הפצע ורשם לחתול טיפול אנטיביוטי. כעבור מספר שבועות, שוב רב פונץ' עם חתולי רחוב והפעם הפצע נפתח במימדים גדולים יותר ממקודם. שוב פנתה ח. לוטרינר המטפל ששוב תפר את הפצע ורשם לחתול אנטיביוטיקה.
ושוב, (!) כעבור מספר שבועות רב פונץ' עם חתולי רחוב ושוב נפתח הפצע הפעם למימדים ממש מפחידים. ח. המיואשת החליטה שלא לפנות שוב לוטרינר וביאושה ניסתה לטפל בו לבדה באנטיביוטיקה בבית. כעבור שבועות נוספים, לאחר שהפצע לא החלים כלל אלא אף הפריש מוגלה ונראה שהוא פוגע משמעותית באיכות חייו של החתול, החליטה ח. שאין ברירה וצריך להמית את החתול.
בטלפון, הבטחתי לח. שהמרחק בין מצבו של החתול להמתת חסד הוא גדול, כי גם אם מדובר על פצע שלא ניתן לתפור בגלל שהעור מתוח מדי ברגל והתפרים נפתחים, אפשר לבצע ניתוח להסרת הרגל והחתול יוכל לחיות נפלא עם שלוש רגליים. אמנם ניתוח קיצוני אבל הרי המתת חסד היא יותר קיצונית מזה.
לבסוף ח. השתכנעה להגיע למרפאה וכך נראה פונץ' בהגעתו:


התמונה מראה רק את "קצה הקרחון" כי רוב העור מסביב לפצעים שנראים היה נמק (עור מת) ולכן, החלל שנוצר היה הרבה יותר גדול ומשמעותי ממה שנראה בתמונה. אבל, מיקום הפצע הוא יחסית גבוה ברגל ולכן ניתן להשתמש בעור מהכתף וכך לסגור את המקום בלי להסיר את הרגל.
וכך נראה פונץ' עם סיום ניתוח הסגירה שהיה לא פשוט כלל:

התנאי המקדים לניתוח שלי היה שבפעם הזו פונץ' ישאר באשפוז במרפאה עד להוצאת הנקז (הגטמי הצהבהב בתמונה) ואחר-כך ישתחרר ל"הסגר בית" עד להחלמה מוחלטת של הפצע. בנוסף, המלצתי שהפעם נשתמש בזריקת אנטיביוטיקה שניתנת במרפאה בשם 'קונביניה' שהיא זריקה שמחליפה טיפול בבית באנטיביוטיקה לתקופה של שבועיים. זו זריקה יקרה מאוד אך זו המצאה מבורכת בגלל שהיא מצויינת במקרים שלא ניתן להתמיד במתן אנטיביוטיקה לאורך זמן לבעל החיים. ה"הסגר" וזריקת ה'קונביניה' נועדו למנוע כשל של הניתוח שנובע ממתיחה מוגזמת של התפרים, כפי שעלול לקרות בריצה וקפיצה וכן, מכשל כתוצאה מזיהום חיידקי במידה והטיפול האנטיביוטי לא ניתן באופן קבוע ורציף לאורך זמן.

היום פונץ' סיים את "הסגר הבית" שלו שארך חודש תמים! הוא מרגיש כל כך טוב, והמקום החלים כל כך יפה שבעליו שכאמור גרה ביישוב מרוחק בחרה שלא להביאו לביקורת. לכן, תמונה של פונץ' שהחלים לגמרי חסרה... סוף טוב הכל טוב.Comments