צ'וקי כבר יכול לעשות... מס' 2... לבד!

נשלח 23 בנוב׳ 2010, 23:59 על ידי alfeivet   [ עודכן 24 בנוב׳ 2010, 2:41 ]
צ'וקי, פומרניאן מתוק להפליא בן 11 שנים סבל מזה שלוש שנים ארוכות וממושכות מקשיים במתן צואה. היום, לאחר טיפול במרפאה הוא כבר שבועיים עושה צרכים ללא שום קושי וגם בלי ללכלך את עצמו.
והסיפור המלא מתחיל עוד בהיותו של צ'וקי גור. צ'וקי נולד עם אשך טמיר ולכן, בגיל מספר חודשים הוא עבר ניתוח להוצאת האשך הטמיר. לצערו, הוטרינר שניתח לא הצליח למצוא את האשך ולכן הותיר את הכלב כפי שהוא.
לפני כשלוש שנים צ'וקי החל לסבול מקשיים במתן צואה, שוב פנו לוטרינר שאבחן הרניה פרינאלית (בקע בעקבות ניוון של שרירי הישבן). מאחר והרניה מסוג זה נגרמת מהורמונים המופרשים מהאשכים, במקביל לניתוח תיקון ההרניה, סירס הוטרינר אך רק את האשך שהיה בחוץ ולא את האשך הטמיר שהמשיך להפריש הורמונים... לכן, תוך זמן קצר צ'וקי פיתח הרניה נוספת וגם לאחר ניתוח שני של תיקון ההרניה הוא עדיין לא הצליח לעשות את צרכיו והיה מתלכלך כל הזמן בצואה. בעליו של צ'וקי היו כבר מיואשים ולא חשבו שיש לו תקווה.
אבל, בבדיקה פשוטה יחסית במרפאה, נמצא האשך הסורר. וכן, נמצא כי בנוסף להרניה הפרינאלית שעדיין קיימת, הערמונית (הפרוסטטה) של צ'וקי היתה מוגדלת מאוד עד כדי כך שחסמה את החלחולת ולכן, צ'וקי התקשה מאוד בעשיית צואה. לאחר ניתוח סירוס פשוט שעבר, הערמונית התכווצה תוך זמן קצר, וצ'וקי הצליח סוף סוף לתת צואה ללא קושי וגם בלי להתלכלך!

העיוות בפרינאום (ישבן) של צ'וקי. אפשר לראות שפי הטבעת שלו נוטה ימינה ומשמאל לפי הטבעת יש נפיחות שהיא כמו כיס של החלחולת

Comments